22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

Altın fiyatlarının beklenin altında kalması birçok kişinin güncel altın fiyatları konusunda daha meraklı olmasına sebep oldu. Geçmiş aylara göre çok daha fazla kişi bu fiyatları inceliyor. Biz de sizler için güncel fiyatların tamamını paylaşıyoruz. Almak istediğiniz altın ürünü ne olursa olsun sitemizden fiyatını öğrenmeniz mümkün. 

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

Herkes altının yükselip yükselmediğini merak ederek altın fiyatları hakkında güncel değerleri görmek istiyor. Güncel altın fiyatlarında bakılan verilerin başında gram altın fiyatı gelmekte. 22 Ağustos Salı günü gram altın 1.658,23 TL fiyattan kullanıcılardan alınıyor. Satış işlemlerinde ise 1.659,49 TL talep edilmekte. Alışverişinizi online kanallar üzerinden yaparsanız bu fiyat farkı çok daha yüksek seviyelere çıkabilir. 

22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

Ons Altın Fiyatı Ne Kadar?

Dünyada altın fiyatları incelenirken her zaman ons altın verilerine bakılıyor. Yaklaşık olarak 31,1 grama tekabül eden ons birimi, altının uluslararası arenada fiyatlandırmasında kullanılmakta. 22 Ağustos tarihinde 1 ons altının değeri alışta 1.895,58 dolar olurken satışta 1.895,87 dolar olarak karşımıza çıktı. Karşımıza çıkan bu değer ons altının en düşük seviyelerinden bir tanesi. 

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Çok uzun yıllar düğünlerin vazgeçilmezi olan çeyrek altın artık tahtını gram altına bırakmış durumda. Altın fiyatlarındaki artış sebebiyle insanlar çeyrek altını alırken iki defa düşünmek zorunda kalabiliyorlar. Çeyrek altın satın almak isteyen vatandaşlarımız kapalı çarşıda çeyrek altına 2.829 TL ödeme yapmak zorundalar. Ellerindeki çeyreği bozdurmak isteyenler ise 2.797 TL alarak bozdurma işlemlerini tamamlayabilirler. 

22 Ayar Altın Bilezik Fiyatı Ne Kadar?

Altın bilezikler, altının en zarif formlarından bir tanesi. Genel olarak 22 ayar altın kullanılarak imal edilen bilezikler hem güzel bir aksesuar hem de önemli bir yatırım aracı olarak kullanılabiliyor. 22 ayar bileziğin her bir gramı için bu gün ödemeniz gereken ücret 1.581,23 TL olarak belirlenmiş durumda. Elinizdeki bilezikleri bozduracağınız zaman sizlere 1.570,71 TL teklif edilecek. Gram altınla kıyaslandığında alışveriş işlemlerindeki fark biraz daha fazla. 

Cumhuriyet Altını Fiyatı Ne Kadar?

Ülkemizin yönetim şekli olan cumhuriyeti simgeleyen cumhuriyet altını haftanın ikinci gününde 11.289 TL fiyatla satışa sunuluyor. Altın fiyatları düşük seviyelerde olduğundan elinizdeki cumhuriyet altınlarınız bozdurmak için çok iyi bir dönem değil. Ancak bozdurmak zorunda kalırsanız her bir cumhuriyet altını için kuyumculardan 11.194 TL alabileceksiniz. 

22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
22 Ağustos Salı Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

Reşat Altını Fiyatı Ne Kadar?

Osmanlı hükümdarlarından V. Mehmet Reşat’ın tahta çıkışının 10. yılını kutlamak amacıyla basımına başlanan Reşat altını günümüze kadar ulaşmayı başardı. Satın alınacak olan altınlar arasında üzerinde tuğra olan tek altın olduğundan oldukça önemli. Haliyle insanlar altın fiyatları listesine bakarken bu ürünü de inceliyorlar. Reşat altını bugün 11.301,95 TL fiyatla satılmakta. Alışta ise 11.219,17 TL karşımıza çıkıyor. 

Ata Altını Fiyatı Ne Kadar?

Kulpu bulunmadığı için madeni paraya benzeyen ata altını, her yıl 29 Ekim tarihinde basılıp piyasaya dağıtılıyor. Ata altınını satın almak isteyen kişiler 11.665,83 TL ödemek zorundalar. Ellerindeki ata altınlarını bozduracak olan kişiler ise bunun karşılığında 11.381,93 TL alabilirler. Alış ve satış işlemleri arasında önemli bir fiyat farkı olduğunu söylemek mümkün. 

Külçe Altın Fiyatı Ne Kadar?

Atasözlerine ve deyimlere konu olan külçe altın ise günü 62.900 Dolar ile geçiriyor. Satış işlemlerinde ise 62.920 Dolar fiyat karşımıza çıkmakta. Büyük bir altın yatırımı yapmak isterseniz 1 kg. ağırlığındaki külçe altını tercih edebilirsiniz. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Altın Yorumları ve Canlı Grafiği ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!