23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

Yatırımcıların merakla beklediği altın fiyatları yine açıklandı. Altındaki yükseliş beklentisi birçok kişinin altına yönelmesine sebep oluyor. Bu yönelim fiyatlarda küçük etkiler bırakmaya başlamış. Sonbaharın girişi ile birlikte altın fiyatlarındaki artış hızlanabilir. Yılbaşında ise altın önemli bir rekor tazeleyecek. 

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

İnternet üzerinden altın fiyatları hakkında bilgi almak istediğimizde ilk olarak gram altının fiyatına bakıyoruz. Artık yatırımlar online uygulamalar üzerinden yapıldığı için birçoğumuzun altın yatırımı gram olarak bulunuyor. Bu da ilk anda gram altına gözlerimizi dikmemize sebep oluyor. 23 Ağustos Çarşamba günü gram altın 1674,69 TL fiyatla kuyumcular tarafından alınırken 1674,92 TL fiyat ile satıldı. 

Ons Altın Fiyatı Ne Kadar?

Dünya ekonomisini takip eden kişiler ons altın tabirine son derece alışkınlar. Amerika’nın farklı ağırlık birimleri kullanması sebebiyle gram tabiri dünya ekonomi dünyasında çok yaygın değil. Bunun yerine yaklaşık 31,1 grama tekabül eden ons birimi kullanılıyor. Altın da 1 ons üzerinden fiyatlandırılmakta. Bu günü ons altın 1916,95 Dolar alış ve 1917,28 Dolar satış fiyatıyla kapadı.

23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Geçmiş yıllarda hem birikimlerin hem de hediyelerin vazgeçilmezi olan çeyrek altın popülerliğini belirli oranda korumakta. Birçok insan sevdiklerinin önemli günlerinde onlara çeyrek altın hediye etmeyi tercih ediyor. Çeyrek altın fiyatları bugünü 2808 TL alış fiyatı ile kapadı. Birikim ya da hediye amaçlı kendinize çeyrek altın almak istediğinizde se 2848 TL ödeme yapmanız gerekecek. 

22 Ayar Altın Bilezik Fiyatı Ne Kadar?

Altın yatırımlarınızı aynı zamanda kullanılır bir aksesuara çevirmek isterseniz bilezikler son derece doğru bir tercih olacak. Yıllar geçtikte kendisini modernize etmeyi başaran 22 ayar bilezik modelleri arasından seçimlerinizi yapmak isterseniz alışverişlerinizde her bir gramına 1591,82 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer bileziklerinizi bozdurmaya karar verirseniz bu durumda 1575,75 TL alabilirsiniz.

Cumhuriyet Altını Fiyatı Ne Kadar?

29 Ekim 1923 senesinde ilan edilen cumhuriyetimizin sembolü olan cumhuriyet altını, en yüksek fiyata sahip olan altın araçlarından bir tanesi. İnsanlar cumhuriyet altınını genel olarak yatırım amaçlı tutuyor. Cumhuriyet altınınızı almak isterseniz 11358 TL ödeme yapmanız gerekecek. Satmak istediğinizde ise kapalı çarşıda sizlere 11234 TL ödeme yapılacaktır. 

Reşat Altını Fiyatı Ne Kadar?

Klasik altın ürünlerinin dışına çıkmak ve fark edilmek isteyen kişiler bunun için Reşat altınını kullanabilirler. Üzerinde yer alan tuğra figürü ile birlikte insanların kısa sürede dikkatini çekmeyi başaracaktır. Son dönemde takı ve aksesuar olarak da sıklıkla kullanılan bu altının alış fiyatında 11266,47 TL karşımıza çıkıyor. Kapalı çarşıda bizlere satışında ise 11390,95 TL talep edilmekte. 

23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?
23 Ağustos Çarşamba Günü Altın Fiyatları Ne Oldu?

Ata Altını Fiyatı Ne Kadar?

Mustafa Kemal Atatürk’ü temsilen üretilen ata altını yıl içerisinde sadece 29 Ekim tarihinde basılıyor. Atamızı anmamız için tasarlanan bu harika ürünün üzerinde Atatürk kabartması yer almakta. Aynı zamanda kulp kısmı da bulunmadığından madeni paraya benzeyen harika bir altın ürünü. Ata altın fiyatları bugün 11453,65 TL alış ve 11744,89 TL satış fiyatları ile karşımıza çıkıyor. 

Külçe Altın Fiyatı Ne Kadar? 

Herkesin hayalini süsleyen, fotoğrafı dahi son derece etkili olan külçe altın da insanların merakla incelediği ürünlerden bir tanesi. Külçe altın fiyatları da ons altın gibi dolar kuru üzerinden fiyatlandırılıyor. 1 kg. ağırlığına ola külçelerin her biri 63250 Dolar fiyatla bize satılmakta. Elimizdeki külçeyi bozdurmak istediğimizde ise 62320 dolar talep edebiliriz. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Altın Yorumları ve Canlı Grafiği ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!