İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!

İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!
İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!

Uzman isim İslam Memiş, “Altın almak zorundaysanız ya da altın borcunuz varsa bu tarihten itibaren altını 2.500 TL olacak kafanıza yazın” ifadelerini kullanarak altının yükseleceği tarihi verdi. Yaptığı değerlendirmelerin yatırım tavsiyesi olmadığını belirten ve bunun ancak profesyonel kurumlar tarafından yapılabileceğini sözlerine ekleyen İslam Memiş, Youtube üzerinden “Nakit param var, neyi tercih etmeliyim?” isimli bir video yayınladı. 

İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!
İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!

Altında Yükseliş Ne kadar Olacak?

“Hiç kuşkusuz yatırımcıların kafasında en çok dönen soru bu. Buna net bir şekilde cevap vermek mümkün olmasa da döviz kurunu tam kestirememekle birlikte ons altının yolun sonuna kadar 2.150 ve 2.250 Dolar dirençlerini aşmasını bekliyorum. Bu aşamada döviz tarafından bir destek de verilmesi durumunda gram altının çok kolay bir şekilde kendisini 2.000 TL üzerine atacağını söylemek mümkün. Ancak altında yaşanan bu yükseliş dalgalı olacaktır. Uzun vadeli yatırımlar söz konusu olduğunda pozisyonlarını koruyanlar kazançlı çıkacak olsa da kısa süreli al-sat hamlelerinde ters ayakta yakalanmanız ve ciddi kayıplar yaşamanız mümkün. Her zaman dediğim gibi altın hiç kesinti yaşamadan bir yükseliş göstermeyecek. Evet altın yükselecek. Fakat bu yükseliş içerisinde sert düşüş hareketleri de sergileyecek. Bu anlarda panik satışı yapmak yatırımcılarda telafisi olmayan pişmanlıklara yol açabilir.”

“Borsada satışlar başladı. Dolar kuru hızlı bir şekilde yükseliyor. Euro, altın ve gümüş gerileme eğiliminde. Bir pozisyon değişikliği söz konusu. Piyasalar son derece karışık ve yatırımcılar da karar vermekte zorlanıyor. Peki, yatırımcılar ne yapmalı? Borsa İstanbul güçlü duruşunu korumayı başarıyor fakat satış beklentilerin hala devam etmekte. 7000 altında rakamlar hala gelebilir mi diye sorarsanız cevabım “evet” olacaktır. 

Satışlar Devam Edecektir!

“Borsa konusundaki düşüncelerimde hala bir değişiklik yok. Satışların aralıksız bir şekilde devam etmesini bekliyorum. Borsa tarafında kar satışlarının devam edeceğini öngörmekteyim. Şuanda borsaya giriş için erken diyebilirim. Peki, borsadan çıkış yapanlar nasıl beklemeli? Önemli olan etmen tam olarak burası. Ben olsam yine doların karşısındaki enstrümanları beklerim”

İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!
İslam Memiş Altının 2.500 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!

Varlıkların Tamamında Çekilme Söz Konusu!

“Bu tarafta dolar kuru yükseldiği için karşısındaki altın, gümüş, sterlin ve euro gibi bütün varlıklarda geri çekilmeler söz konusu. Ons tarafında 1900 dolar altına sarkmalar mevcut. Bu yüzen bütün varlıklar geri çekilme olması sürpriz değil. Borsadan çıkan kişilerin parası şuanda boştaysa teknik düzeltmede dolar karşısında enstrümanlarda para bekletilmesi doğru olabilir. Borsadan çıkış yapıp TL’de beklemek değil, boşluktaki parayı korumak için ne yapabilirsin kısmı çok daha önemli. Ben bugün borsadan çıkmış olsaydım sterlin, euro, altın ve gümüş olarak varlıklarımı bekletirdim. Bekleyişim 7050, 6950 puana kadar devam ederdi. Sonrasında da tekrar elimdeki varlıklarla buraya giriş yapardım. Tercihim kesinlikle bu yönde olurdu.”

Dolar Her Geçen Gün Yükselmeye Devam Ediyor!

“Dolar kuru yine güçlendi. 27 TL’nin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Ağustos ayında herhangi bir değişiklik yok. Hedef hala 27,50 TL seviyesi. Serbest piyasa ile resmi kur arasında 27,10 ile 27,16 aralığında bir farklılık var. Dolar güçlü durmaya devam ediyor. Çünkü doların değeri, dolar endeksi 103 dolar seviyesinin üzerinde.” 

“Ben yeniden aşağı yönlü bir trend bekliyorum. Dolar kuru da yükselmeye devam ediyor. Ancak kenarda param varsa ben paramı dolara yatırmam. Dolar insanlar için uygun bir yatırım aracı değildi. Altının, Euro’nun ve borsanın getirisi her dönemde dolara kıyasla daha yüksek oldu. Kararlarınızı verirken bu etmeni göz önünde bulundurmanız gerekli.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Altın Yorumları ve Canlı Grafiği ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!