Altın Haftayı Nasıl Kapattı? 23 Eylül Altın Fiyatları Sizlerle!

FED Kararı Sonrasında İslam Memiş’ten Altın Yatırımcılarına Uyarılar Geldi!
FED Kararı Sonrasında İslam Memiş’ten Altın Yatırımcılarına Uyarılar Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Haftayı Nasıl Kapattı? 23 Eylül Altın Fiyatları Sizlerle!

Faiz kararlarının art arda açıklanmasının ardından altın fiyatlarındaki yükseliş başladı. Yılbaşında 2000 TL seviyesini görmesi beklenen altında artık 1700’lü sayılar konuşulmaya başlamış durumda. Hali hazırda kuyumculardan bu fiyatlara alınabilen altının liste fiyatlarını sizler için paylaşıyoruz. Altın yatırımı yapma amacınız varsa çok geç olmadan adımlarınızı atmanız gerekli. Aksi halde yeni altın fiyatları sizleri üzebilir. 

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

Uzman altın analistlerinin de belirttiği üzere altında yükseliş başladı ve bu yükseliş direkt olarak gram altına yansımış durumda. Gram altın fiyatları haftayı alışta 1.680,48 TL fiyatla kapatırken satışta bu fiyat 1.680,90 TL oldu. Tabi ki kuyumculara gittiğinizde karşınıza çıkan rakamlar bunun biraz daha üzerinde oluyor. Ancak borsada altının gramı hafta sonunda bu kur üzerinde işlem görecek. 

FED Kararı Sonrasında İslam Memiş’ten Altın Yatırımcılarına Uyarılar Geldi!
FED Kararı Sonrasında İslam Memiş’ten Altın Yatırımcılarına Uyarılar Geldi!

Ons Altın Fiyatı Ne Kadar?

FED faiz kararlarının açıklanmasının ardından ons altında da hareketlilik başladı. Yaşanan faiz artışları sonrasında baskı altında kalan ons altın artık bu baskıyı kırmaya başlamış durumda. Ons altının alış fiyatı 1.925,02 dolar olarak belirlenmiş durumda. Satış işlemlerinde ise ons altın için 1.925,55 dolar talep ediliyor. Yaklaşık 31 grama denk gelen ons altın dünya üzerinde bu fiyattan işlem görmekte. 

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Eylül ayına girmiş olmamıza rağmen sıcak havalar ve buna paralel olarak düğünler devam ediyor. Düğünlerin vazgeçilmez eşlikçileri arasında yer alan çeyrek altın da hala revaçta. Çeyrek altın satın almak isteyen kişiler kuyumculara gittiklerinde kendilerinden 2.817,00 TL talep ediliyor. Ellerindeki çeyrek altını bozdurmak zorunda kalan kişiler ise 2.775,00 TL ücretle bunu gerçekleştirebilmekte. 

22 Ayar Altın Bilezik Fiyatı Ne Kadar?

Düğün dönemlerinin vazgeçilmez altın ürünleri arasında yer alan 22 ayar bilezikler de hala önemli bir yatırım aracı olarak karşımızda. Bileziklerin her bir gramı için kuyumcular 1.568,62 TL talep etmekte. Bilezik satışlarında meblağın bir kısmı işçilik olduğundan satış işlemlerinde gram başına farklılıklar var. Elinizdeki bilezikleri bozdururken alabileceğiniz gram başına ücret 1.558,38 TL seviyesinde olacak. 

Cumhuriyet Altını Fiyatı Ne Kadar?

İnsanlar altın fiyatları araştırırken her zaman cumhuriyet altınına da göz gezdiriyorlar. Her zaman değerli bir altın ürünü olarak kabul edilen ve cumhuriyetimizi simgeleyen bu ürünler hafta sonunda 11.095,00 TL alış ve 11.219,00 TL satış fiyatıyla işlem görmekte. Yatırım amaçlı bu altını tercih edecek ya da yakınlarına hediye edece olan kişilerin bu bedelleri ödemesi şart. 

FED Kararı Sonrasında İslam Memiş’ten Altın Yatırımcılarına Uyarılar Geldi!
FED Kararı Sonrasında İslam Memiş’ten Altın Yatırımcılarına Uyarılar Geldi!

Reşat Altını Fiyatı Ne Kadar?

İnsanlar tarafından çok fazla bilinmeyen ancak son dönemde popülaritesini arttıran Reşat altını 11.127,47 TL alış bedeli ile haftayı kapamış durumda. Üzerindeki tuğra figürü ile şık bir görüntü sunan Reşat altınını satın almak isteyen kişiler 11.251,95 TL ödeyerek bunu gerçekleştirebilirler. Altın fiyatları daha fazla artmadan alımlarınızı gerçekleştirmeniz en doğru seçenek olacak. 

Ata Altını Fiyatı Ne Kadar?

Şekil olarak en özel altın ürünü olan ata altını hafta sonunda 11.127,47 TL fiyatla alış işlemi görüyor. Satış işlemlerinde 11.251,95 TL fiyat talep edilmekte. Altın fiyatları söz konusu olduğunda ön plana çıkan ürünlerden bir tanesi olan ata altınını satın alıp harika bir yatırım aracı yapabilirsiniz. Özellikle yastık altı yatırımlar için harika bir seçim olabilir. 

Külçe Altın Fiyatı Ne Kadar?

Tüm dünyada ons altın gibi külçe altın da önemli bir kıstas olarak görülüyor. Hafta sonunda 1 kg. ağırlığında olan külçe altının alış fiyatı 62.730,00 dolar olarak belirlenmiş durumda. Satış işlemlerinde 62.750,00 dolar talep ediliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Altın Yorumları ve Canlı Grafiği ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!